Horúce novinky prvého štvťroku 2019 !!!

Horúce novinky prvého štvťroku 2019 !!!
Logo

  07.12.2018

Edition Records je jedno z tých vydavateľstiev, o ktorých sa v posledných rokoch hovorí v superlatívoch a veľmi často! Vzniklo v roku 2008 a "je poháňané nekompromisnou láskou k hudbe a ostro zameraným cieľom – produkovať najkvalitnejšiu hudbu najkreatívnejších hudobníkov, ktorých možno nájsť, prezentovanú vo forme, ktorá odráža túto kreativitu a kvalitu." Od samého začiatku stojí na čele vydavateľstva hudobník a klavirista Dave Stepleton. Tento rok oslávilo Edition Records svoje 10. výročie vzniku.

Teraz sa však spoločne pozrime do budúcnosti – teda, čo vydavateľstvo Edition Records pripravilo pre náročný jazzový trh na prvý kvartál roku 2019. Vydavateľstvo pracuje jednak s umelcmai, ktorí majú podpísané zmluvy, ale zároveň hľadá nielen nové mladé tváre, ale i zaujímavých ďalších umelcov. Taktiež vieme, že podpísalo zmluvy s niekoľkými ozaj lukratívnymi umelcami ako sú bezpochyby americký bubeník Jeff Ballard či americký saxofonista Chris Potter.

Chris Potter © Patrick ŠpankoChris Potter © Patrick Španko
Jeff Ballard © Patrick ŠpankoJeff Ballard © Patrick Španko18.január – Mark Lockheart: druhý album britského saxofonistu s názvom Days on Earth
25.január – Jeff Ballard: debut amerického bubeníka s názvom Fairgrounds
08.február – Anton Eger: debut dánskeho bubeníka s názvom  Æ
22.február – Chris Potter: debut amerického saxofonistu s názvom Circuits
08.marec – Daniel Herskedal: štvrtý album nórskeho hráča na tubu s názvom Voyage
08.apríl – Rob Luft: druhý album britského gitaristu s doteraz neurčeným názvom

Daniel Herskedal © Patrick ŠpankoDaniel Herskedal © Patrick Španko
Anton Eger © Patrick ŠpankoAnton Eger © Patrick Španko