BA – Famózni velikáni spolu v Bratislave !!!

BA – Famózni velikáni spolu v Bratislave !!!
Galliano + Carter, archív

4.11.2017, 20.00hod., Ateliér Babylon, BA   23.10.2017

Ron Carter je žijúca legenda medzi kontrabasistami. Nahral (buď ako leader alebo sideman) viac ako 2 200 albumov s takými menami ako Miles Davis, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Tony Williams, Bill Evans, Dexter Gordon, Freddie Hubbard, Lee Morgan, Chet Baker, Chick Corea, Paul Desmond, McCoy Tyner. Je dokonca zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov ako najnahrávanejší jazzový kontrabasista. Preslávil sa v druhom Miles Davis Great Quintet, kde nastúpil v roku 1963. V rokoch 1993 a 1998 získal prestížnu cenu Grammy Award.

Nemenej známy Richard Galliano je považovaný za jedného z najlepších akordeonistov na
svete. Vyrastal v Nice ako potomok učiteľa akordeónu (pôvodne talianskej národnosti).
Spolupracoval so špičkou svetovej hudby - Astor Piazzolla, George Mraz, Brigitte Fontaine, Al Foster, Juliette Greco, Chet Baker, Enrico Rava, Miroslav Vitouš , Trilok Gurtu, Jan Garbarek, Michel Petrucciani, Wynton Marsalis a iní.

 Ron Carter, © Patrick Španko
 Richard Galliano, © Patrick ŠpankoV roku 1990 dvojica Carter - Galliano nahrala album nazvaný Panamanhattan, ktorý vznikol počas živého vystúpenia v Paríži. Album je mixom vášnivých a rafinovaných duetov v nástrojovom obsadení nezvyčajnom pre jazz. Vlani v nemeckom Kasseli nahrali po dlhých rokoch spoločný album s názvom Live at Theaterstübchen, ktorý prišiel na trh na jar tohto roku. Z albumu prúdi skvelá energia, nesilená úprimnosť a uvoľnenosť. Nenechajte si ujsť toto magické spojenie overené časom, ktoré onedlho zažije slovenské publikum naživo v Bratislave – 4.novembra 2017 v ateliéri Babylon.