Juraj Griglák Trio feat. Poogie Bell, Eugen Vizváry !!!

Juraj Griglák Trio feat. Poogie Bell, Eugen Vizváry !!!
Juraj Griglák © Patrick Španko

  19.03.2018

Opäť je tu projekt slovenského basgitaristu Juraja Grigláka s legendárnym americkým bubenikom Poogie Bellom a slovenským klaviristom Eugenom Vizvarym! Trio prezentuje vlastnú tvorbu v duchu jazzu, funku a fusion music. Komorné trio obsadenie umožňuje veľmi živé a interaktívne hranie, ktoré posúva ich kompozície do nových rozmerov. Juraj Griglak patri k najvyhľadávanejším basgitaristom na Slovensku. Okrem elektrickej basgitary Juraj hráva aj na kontrabase - jazz, a ako člen orchestra Slovenskej filharmónie aj vážnu hudbu. Nahral okolo 90 albumov, z toho tri vlastné sólové albumy - Bass Friends (2000), Time to Fly (2014) a Juraj Griglak & Company feat.Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway (2017).

Poogie Bell  je nefalšovaný funk master, jeden z najlepších súčasných bubeníkov a štúdiových hráčov bez ohľadu na žánre. Na svojom konte má spoluprácu s menami ako Stanley Clark, David Bowie, Erykah Badu, All Jarreau, David Sanborn, John Scofield, Victor Wooten a Chaka Khan. Objavil sa na viac než desiatich albumoch Marcusa Millera a na turné s ním strávil podstatnú časť svojej kariéry.

Eugen Vizvary patrí k najvyhľadávanejším klaviristom v Slovenskej a Českej Republike. Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiach, komponovaním, aranžovaním, pôsobí ako producent a doprevádza popredných slovenských a českých umelcov. Spolupracoval s hudobníkmi ako Oskar Rózsa, Martin Valihora, Anita Soul, Michal Bugala, Marcel Palonder, Vivian Sessoms, Kim Davis a mnohí iní …

21.apríl – Dobšiná, Kultúrny dom, 19.00 hod.
22.apríl – Banská Štiavnica, Archanjel Caffe Bar, 21.00 hod.
23.apríl – Martin, Barmuseum + groove worshop, 20.00 hod.
24.apríl – Topolčany, Top Jazz Fest, 20.00 hod.
25.apríl – Bratislava, Divadlo Aréna, 20.00 hod.
26.apríl – Nitra, Music a Cafe, 20.00 hod.
28.apríl – Nové Mesto nad Vahom, Blue Note, 20.00 hod.

Eugen Vizváry © Patrick ŠpankoEugen Vizváry © Patrick Španko
Poogie Bell © Patrick ŠpankoPoogie Bell © Patrick Španko