jazzman# 24216214

TT JAZZYK UŽ ZAČIATKOM AUGUSTA 2017 !!!

4. - 5.8.2017, 19.00hod., Mestský amfiteáter, TT
12.07.2017

 PLAGÁT Mesto Trnava v spolupráci s Bemykey Music pripravilo ďalší, v poradí už 14. ročník open-air festivalu Trnavský Jazzyk 2017. Tento festival má už stabilné miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú počas kultúrneho leta v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku a vďaka každoročne kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie jazzové festivaly na Slovensku. Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak má aj jazz nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funk, soul, world music po súčasný jazz. Trnavský jazzyk opäť ponúkne návštevníkom osobnosti domácej, no najmä zahraničnej hudobnej scény ako aj špičkových zahraničných umelcov z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Tuniska, Kanady a USA.

 

So svojím najnovším projektom Diwan of Beauty and Odd navštívi Trnavu exotický zjav na európskej hudobnej scéne - tuniský lutnista Dhafer Youssef, ktorého budú doprevádzať vychádzajúce hviezdy dnešného jazzu - Aaron Parks a  DHAFER YOUSSEF  Ferenc Németh z New Yorku, a Kanaďan Chris Jennnings. Dhafer Youssef patrí v súčasnej dobe nesporne k najzaujímavejším umelcom svojho druhu a jeho vystúpenie bude určite patriť k vrcholom festivalu, pred ktorým sa predstaví aj Michal Bugala Group feat. Martin Valihora - hudobníci, ktorých domácemu publiku netreba zvlášť predstavovať. S kým však budú tohtoročné ”jazzykovské” pódium zdieľať bude pre publikum prekvapenie. V piatok si budú návštevníci ”Jazzyku” môcť vychutnať aj tvorbu talentovaných hudobníkov slovensko-českého zoskupenia Carpet Cabinet, ovplyvnenú súčasnou scénou soulu, jazzu, hip-hopu, funku, R'nB, i elektronickej hudby.

 

Druhý festivalový večer otvorí a divákov rozhýbe rodák z Brooklynu, spevák Nat Osborn a jeho rovnomenný americko-európsky band, ako aj iný band - Radovan Tariška Radio Band spolu so špeciálnym hosťom, známym slovenským spevákom Petrom Lipom. Na záver festivalu sa predstaví spoluzakladateľ Brian Blade’s  RADOVAN TARIŠKA  Fellowship, americký klavirista a producent Jon Cowherd a jeho Mercy Project, ktorý má na konte spoluprácu s takými zvučnými menami ako Norah Jones, Cassandra Wilson, Joni Mitchell. V Trnave vystúpi so svojím kvartetom špičkových hudobníkov (Steve Cardenas, Chris Thomas a Jeff Bodreaux) a svojou hudbou ukončia sobotný večer ako aj celý 14. ročník Trnavského Jazzyku 2017.

 

Podujatie sa uskutoční prvý augustový víkend v priestoroch Mestského amfiteátra, ktorý poskytuje zaujímavú scenériu a ideálne zázemie pre festival. Atmosféru spríjemní aj Chill-out zóna a Jam session vždy po hlavnom programe.

 

Program:

Piatok 4. 8. 2017, 19.00:

Carpet Cabinet (SK/CZ)

Michal Bugala Group (SK)

Dhafer Youssef - Diwan od Beauty and Odd (TUN/USA/HUN/CAN)Sobota 5. 8. 2017, 19.00:

Nat Osborn Band (USA/PL)

Radovan Tariška Radio Band & Peter Lipa (SK)

Jon Cowherd Mercy Project (USA)

 


viac fotiek  Tlačová správa

Diskusia

« September 2017 »
PoUtStŠtPiSoNe

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel