jazzman# 24216117

13. IJF ŠPANIA DOLINA - PRVÉ MENÁ !!!

19.8.2017, penzión Klopačka, Špania dolina
16.05.2017

 LOGO Program 13. Ročníka Medzinárodného Jazzového Festivalu Špania Dolina 2017 bude koncipovaný do jedného programového dňa a na jedno festivalové pódium. Tak ako všetky doterajšie ročníky medzinárodne uznávaného jazzového festivalu, tak aj aktuálny 13. ročník, vďačí za programovú a dramaturgickú prípravu a realizáciu, predovšetkým osobnému nadšeniu a zápalu niekoľkých banskobystrických jazzových muzikantov, členov Občianskeho združenia JAZZAR. Sú to Ing. Patrícia Páleníčková, riaditeľka OZ JAZZAR, a členovia správnej rady: Ing.arch. Vladimír Vizár a Mgr.art Martin Javorčík. Neodmysliteľne dôležitá je spolupráca s Penziónom Klopačka a jeho riaditeľom Milanom Vigašom.

 

 

Organizátor už stihol ozná miť prvé mená účinkujúci na tpohtoročnom 13. ročníku! Na festivalovom pódiu 13. ročníka odznejú koncerty jazzového big bandu,  PAŤA + VLADO  tradičného jazzu, mainstreamu a aj moderného jazzu - s medzinárodnou účasťou. Prvým menom je MICHAL MOTÝĽ TENTET, ktorý združuje špičkovgých slovenských jazzmanov. Druhým menom je SOFT JAZZ SOCIETY - netradičná jazzová formácia muzikantov z Banskej Bystrice, Zvolena, Brezna a Bratislavy, ktorí sa navzájom už dlhšie poznali, ale nemali príležitosť stretnúť sa na jednom pódiu.

 

 

Samozrejme, že podstatnú zásluhu na možnosti vôbec realizovať Jazzový Festival Špania Dolina 2017 má predovšetkým finančná podpora Fondu na podporu umenia, ako aj mesta Banská Bystrica a Banskobystrického samosprávneho kraja.


viac fotiek  Patrick ŠPANKO

Diskusia

« September 2017 »
PoUtStŠtPiSoNe

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel