jazzman# 23445885

RADIOHLAVY - JAZZOVÝ ALBUM ROKA JE ... ???

12.03.2017

 ĽUDOVE MLADISTVÁ Na dnešom slávnostnom odovzdávaní Radio_Head Awards 2016 bolo plno! Nielen v bratislavskej Starej tržnici, ale i v slovenskej hudbe. Je až obdivuhodné, ako dokázal hlavný organizátor Radio_FM a posledné štyri roky aj Radio_Devín, zjednotiť rôznorodosť slovenskej pôvodnej tvorby a hudby pod jednu strechu. Od folkáčov, cez rockerov, nezávislých a metalistov, až po obdivovateľov klasickej hudby a jazzu! To všetko v jednej súťaži a potom na jednom pódiu. Jedna cena pre dobrú jazzovú hudbu mimo poradia - Objavom roka sa stala formácia Ľudove mladistavá, spájajúca folklór a jazz!  EUGEN VIZVARY

 

Ale poďme si prezradiť držiteľa Ceny Radio_Head Awards za rok 2016 na jazzovom poli, ktorého aj tento rok volila odborná porota. Jazzová hudba zatiaľ neprenikla do Hlavných kategórií, je však v Žánrových kategóriách. Nahrávka roka za Jazzovú hudbu alebo jednoduchšie povedané Jazzovým albumom za rok 2016 sa stal album Eugen Vizváry - For Jaco!

 

 KONCERT PETRA ADAMOVA Do ďalších rokov držím palce celej slovenskej jazzovej scéne! Želám veľa tvorivých nápadov, ktoré by sa presadili aj v zahraničí, viac súdržnosti medzi hudobníkmi, viac žičlivosti a nových promotérov, ktorí by ponúkli veľa zaujímavých koncertov a nebáli sa viac riskovať! A takisto aj jazzové školstvo na rôznych úrovniach! A samozrejme viac peňazí od štátu i mecenášov a donorov, i spokojného publika!


viac fotiek  Patrick ŠPANKO

Diskusia

« Júl 2017 »
PoUtStŠtPiSoNe

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel