23.03.2018
Každý začiatok nového roka sa len tak hemží rôznymi rebríčkami či anketami, odborníkov i čitateľov či poslucháčov, tých najlepších jazzových umelcov, skupín, orchestrov ... Ani americiý jazzový magazín Jazz Times nie je v tomto smere výnimkou a tak sa teraz pozrieme očami a hlavne ušami jazzových odborníkov na rok 2017, ako hlasovalai v jednotlivých kategóriách. Ako sa ich hlasovanie zhoduje s tým vaším?
BEST OF ALL
New Artist:
Jazzmeia Horn
Jaimie Branch
Roxy Coss
Thomas Morgan
Artist of the Year:
Vijay Iyer
John McLaughlin
Tyshawn Sorey
Jason Moran
Cécile McLorin Salvant
-
BEST GROUPS
Acoustic Small Group/Artist:
Charles Lloyd New Quartet
Vijay Iyer Sextet
Steve Coleman’s Natal Eclipse
Wayne Shorter Quartet
Electric/Jazz-Rock/Contemporary Group/Artist:
Hudson (DeJohnette/Grenadier/Medeski/Scofield)
Christian Scott aTunde Adjuah
Rudresh Mahanthappa’s Indo-Pak Coalition
Snarky Puppy
Big Band/Large Ensemble:
Maria Schneider Orchestra
Arturo O’Farrill’s Afro Latin Jazz Orchestra
John Beasley’s MONK’estra
Amir ElSaffar Rivers of Sound
BEST OF INDUSTRY
Record Label:
ECM
Blue Note
Resonance
Motéma
Syndicated Radio Program:
Jazz Night in America
Radio Deluxe With John Pizzarelli
Jazz After Hours With Jeff Hanley
Jazz Inspired With Judy Carmichael
Podcast:
The Checkout
JazzTimes Spins & Riffs
A Noise From the Deep
Straight No Chaser
Festival:
Winter Jazzfest (NYC)
Newport Jazz Festival
Monterey Jazz Festival
Montreal International Jazz Festival
Detroit Jazz Festival
Documentary:
I Called Him Morgan
Chasing Trane
Bill Evans: Time Remembered
Jimmy Scott: I Go Back Home
Book:
Good Things Happen Slowly: A Life In and Out of Jazz by Fred Hersch
Message to Our Folks: The Art Ensemble of Chicago by Paul Steinbeck
Vinyl Freak: Love Letters to a Dying Medium by John Corbett
Nightclub:
Village Vanguard
Jazz Standard
The Stone/The Stone at the New School
Birdland
BEST MUSICIANS
Trumpeter:
Ambrose Akinmusire
Christian Scott aTunde Adjuah
Wadada Leo Smith
Dave Douglas
Trombonist:
Roswell Rudd
Ryan Keberle
Wycliffe Gordon
Robin Eubanks
Clarinetist:
Anat Cohen
Ken Peplowski
Evan Christopher
Paquito D’Rivera
Tenor Saxophonist:
Joe Lovano
Chris Potter
Charles Lloyd
JD Allen
Alto Saxophonist:
Rudresh Mahanthappa
Steve Coleman
Kenny Garrett
Tim Berne
Miguel Zenón
Soprano Saxophonist:
Wayne Shorter
Chris Potter
Dave Liebman
Jane Ira Bloom
Baritone Saxophonist:
Gary Smulyan
Brian Landrus
James Carter
Claire Daly
Flutist:
Nicole Mitchell
Charles Lloyd
Jamie Baum
Henry Threadgill
Violinist:
Jenny Scheinman
Regina Carter
Sara Caswell
Mark Feldman
Pianist:
Vijay Iyer
Craig Taborn
Jason Moran
Chick Corea
Keyboardist:
Herbie Hancock
Craig Taborn
Robert Glasper
John Medeski
Organist:
Dr. Lonnie Smith
Joey DeFrancesco
Larry Goldings
John Medeski
Guitarist:
Bill Frisell
Julian Lage
Mary Halvorson
John Scofield
Double Bassist:
Christian McBride
Linda May Han Oh
Thomas Morgan
Ron Carter
Electric Bassist:
Thundercat
Steve Swallow
Matthew Garrison
Richard Bona
Vibraphonist:
Warren Wolf
Stefon Harris
Joe Locke
Jason Adasiewicz
Drummer:
Jack DeJohnette
Brian Blade
Terri Lyne Carrington
Billy Hart
Percussion:
Pedrito Martinez
Cyro Baptista
Kahil El’Zabar
Zakir Hussain
Vocalist (Male):
Gregory Porter
Theo Bleckmann
Kurt Elling
Tony Bennett
Vocalist (Female):
Cécile McLorin Salvant
Jazzmeia Horn
Lizz Wright
Dee Dee Bridgewater
Composer:
Tyshawn Sorey
Vijay Iyer
Maria Schneider
Steve Coleman
Best Arranger:
Maria Schneider
John Beasley
Arturo O’Farrill
Darcy James Argue
Misc. Instrumentalist:
Tomeka Reid (cello)
Grégoire Maret (harmonica)
Béla Fleck (banjo)
Scott Robinson (contrabass saxophone)