jazzman# 22737388

YASUTO OHARA - JAPONSKÝ KLAVIRISTA !!!

5.5.2017, 18.00hpod., Zichyho palác, BA
03.05.2017

 PLAGÁT Veľvyslanectvo Japonska v SR si Vás dovoľuje pozvať na Japonský jazzový večer s pánom Yasutom Oharom, ktorý slovenskému publiku predstaví okrem iného i tradičné japonské skladby v jazzovom štýle. Yasuto Ohara sa po prvýkrát stretol s klavírom ako trojročný. Od troch do osemnástich rokov študoval klasickú hru na klavír a následne, inšpirovaný nádhernou hudbou Johna Coltranea, sa rozhodol stať jazzovým umelcom. Spoločne so svojou skupinou Yasuto Ohara Jazz Trio koncertoval po celom svete, vrátane vystúpení v americkom New Yorku, Číne, Thajsku, či na Novom Zélande a získal si značné renomé.

 

Jeho štýl je možné charakterizovať prívlastkami ako energetický, rytmicky výrazný, či lyrický. Umenie Yasuta Oharu si získalo priaznivcov po celom svete. Koncertoval tiež na mnohých hudobných festivaloch, napr. na Jazzovom festivale v Montreux v rokoch 1997 a 2004, v parížskom Lionel Hampton Jazz Club, v hoteli Fairmont v Monte Carlo v roku 2007 alebo na Japonskom dni v nemeckom Düsseldorfe v roku 2010. Pri príležitosti osláv 150. výročia nemecko – japonského priateľstva vystúpil spoločne so svojou skupinou v Tonhalle v Düsseldorfe.


Domovskou scénou Yasuta Oharu je jeho vlastný jazzový klub v japonskej Chibe. Okrem koncertovania rád venuje svoj čas vystúpeniam na školách pre hendikepované deti a mládež. Za svoje umenie a aktivity mu bola v roku 2007 udelená  Y.OHARA cena Chiba Prefectural Award of Honour v oblasti kultúry.    

 

Program
Hideo Kobayashi: Karamatsu
Tradičná skladba: Sakura Sakura
Rentaro Taki: Kojo no Tsuki
George Douglas: What a Wonderful World
Giulio Caccini: Ave Maria
Lionel Bart: From Russia with Love
Richard Rogers: My Favourite Things
Iosif Ivanovici: Waves of the Danube

 

Vstip voľný !    


viac fotiek  Tlačová správa

Diskusia

« Máj 2017 »
PoUtStŠtPiSoNe

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel