jazzman# 22737415

BREZNO - ALF CARLSSON/JIŘÍ KOTAČA QUARTET !!!

11.5.2017, 20.00hod., klub Bombura, Brezno
03.05.2017

BREZNO - ALF CARLSSON/JIŘÍ KOTAČA QUARTET !!!

Lídri kvarteta sa prvýkrát stretli v holandskom Rotterdame a hneď od začiatku bolo jasné, že ich spolupráca bude mať dlhšie trvanie. Gitarista Alf Carlsson pochádza zo švédskeho Štokholmu, kde je už etablovaným hráčom na tamojšej scéne. Popri vlastných švédskych projektoch, ako je Alf Carlsson Quintet, spolupracuje napríklad s minuloročnou semifinalistkou najväčšej jazzovej súťaže na svete (Thelonious Monk Competition) – Tippan Phasuk, ako aj zoskupením Mai Agan Trio. Trubkár Jiří Kotača spolupracuje so známymi menami českej scény – Kamilom Slezákom, Vincentom Kummerom či Radkom Zapadlom, s ktorými hrá v kapelách Heart of Dixie, Drumless Quartet alebo v jeho vlastnom big bande Cotatcha Orchestra.

Kvarteto dopĺňajú dvaja Slováci – na kontrabase jedna z vychádzajúcich hviezd - Peter Korman, laureát ceny za najlepšieho sólistu Czech jazz contest 2014. Korman pôsobí v Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, Martin Uherek Quartet, Jakub Tököly Quartet alebo Drumless Quartet. Posledným členom kapely je energický všestranný bubeník Kristián Kuruc (Hi-fly Project, Heart of Dixie).

V hudbe kvarteta sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a súčasného newyorského i európskeho jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru, čo prináša unikátnu zvukovú kombináciu a originálne interpretácie vlastných aj prevzatých skladieb.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 


Tlačová správa

Diskusia

« Máj 2017 »
PoUtStŠtPiSoNe

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel