jazzman# 23799465

13. IJF ŠPANIA DOLINA - ĎALŠIE MENÁ !!!

19.8.2017, penzión Klopačka, Špania dolina
29.06.2017

 LOGO Program 13. ročníka Medzinárodného Jazzového Festivalu Špania Dolina 2017 bude koncipovaný do jedného programového dňa a na jedno festivalové pódium. Festival organizuje Občianske združenie JAZZAR a minule sme vám prezradili prvé dve mená účinkujúcich - Michal Motýľ Tentet a Traditional Club Revival. Dnes to budú ďalšie dve mená, ktoré zaručene potešia nielen srdce jazzových poslucháčov, ale všetkých, ktorý na festival zavítajú.

 

Z Poľska príde Krakovský orchester Jazz Band Ball Orchestra, ktorý je považovaný za najstarší poľský orchester tradičného jazzu.  JAZZ BAND BALL  Vznikol v roku 1962 z iniciatívy nedávno zosnulého trubkára Johna Kudyka a skupiny študentov Academy of Music v Krakove. Debut JBBO sa konal súťažou amatérskych jazzových kapiel „poľského juhu“, kde skupina získala prvú cenu. Ďalším úspechom, ktorým sa predstavil JBBO už na celoštátnej jazzovej scéne, bolo víťazstvo v súťaži „Jazz na Odre“ v roku 1965. Táto udalosť odštartovala nespočetné množstvo koncertov v Poľsku a takmer po celom svete.

 

 

"The Obradovic - Tixier Duo“ je nový projekt, ktorý vznikol zo spolupráce  OBRADOVIC - TIXIER DUO francúzskeho klaviristu Davida Tixiera a chorvátskej hráčky na bicie a perkusie Lady Obradović. Prináša novú formu jazzového prejavu, založenom na zmiešaní „live“ zvuku klavíra a bicích s elektronikou, textami, polyrytmami, elektronickými slučkami a v spojení so sofistikovanými harmóniami slúži ako prostriedok prenosu hudby k poslucháčovi s použitím emócií a elegancie. Prostriedky v podaní dua sú spojené s prekvapivou hybnosťou.

 

 

Jazzový Festival Špania Dolina 2017 sa koná vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia, ako aj mesta Banská Bystrica a Banskobystrického samosprávneho kraja.

 

 

 

 


viac fotiek  Patrick ŠPANKO

Diskusia

« August 2017 »
PoUtStŠtPiSoNe
7
14
28

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel