jazzman# 23799331

SLOVENSKÍ JAZZMANI SI UCTIA PAMIATKU JOZEFA ISCHI DÖMEHO !!!

13.6.2017, 21.00hod. Nu Spirit Club, BA
12.06.2017

 JOZEF ISCHI DÖME  Bubeník Jozef “Ischi” Döme už nie je medzi nami. Vždy dokonalý elegán bol nepriehľadnuteľnou a nespostrádateľnou postavou slovenskej jazzovej scény, jeho swingový drive a majstrovská práca s metličkami budú chýbať viacerým generáciám jazzových fanúšikov. Výnimočného hudobníka, ktorý nás opustil 29. mája 2017, si slovenská jazzová špička uctí na špeciálnej jam session už v utorok, 13. júna.

Na pódiu v bratislavskom Nu Spirit Clube sa vtedy vystriedajú Radovan Tariška, Eugen Vizvári, Berco Balogh, Dávid Hodek, Tomáš "Gaštan" Baroš, Peter  JOZEF ISCHI DÖME  Lipa a mnoho ďalších. Vstup na koncert je zdarma, brána klubu sa otvorí o 20:00, samotná jam session začne o hodinu neskôr.

“S Jožkom som prežil veľkú a veľmi dôležitú časť svojho života a hudobnej kariéry,” hovorí saxofonsta Radovan Tariška, ktorý spolu s Radom Tomekom alias DJom Kinetom z Nu Spiritu dal akciu dokopy. “Hudbe rozumel ako málokto. Nebol typický bubeník, bol v prvom rade muzikant. Jeho "štyri," alebo swingovanie, nemali v Európe obdobu!”

Jozef Döme  sa narodil v roku 1948, ako dieťa hral na klarinete, na bicie prešiel v jedenástich rokoch a v dvanástich už verejne vystupoval s oveľa staršími hudobníkmi.  JOZEF ISCHI DÖME  Do sveta jazzovej hudby vstúpil v šesťdesiatych rokoch. V roku 1983 emigroval do Nemecka, kde spolupracoval s Atilom Zollerom, Bennym Baileym a ďalšími. V roku 1987 študoval na Berklee College of Music, po návrate na Slovensko bol od roku 1994 do roku 2000 členom kvarteta Petra Cardarelliho, amerického saxofonistu, ktorý sa usadil v Bratislave. V roku 2001 vstúpil do Dynamic Jazz Tria, neskôr založil vlastnú jazzovú formáciu Jozef Döme Quartet. V poslednom období bol dlhodobým členom formácie The Trio.

Akcia sa koná v rámci série In Jazz We Trust, ktorá do intímneho klubového  JOZEF ISCHI DÖME  prostredia prináša špičku jazzu nielen z domova ale aj zahraničia ako boli napríklad David Sanborn či Christian Scott. Ďalším z podujatí série bude koncert amerického soul-jazzového klaviristu a speváka Franka McComba s domácou podporou od Martina Valihoru a Juraja Grigláka už 29. júna 2017.
Vstup voľný !

viac fotiek  Tlačová správa

Diskusia

« August 2017 »
PoUtStŠtPiSoNe
7
14
28

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel