jazzman# 24215962

TT - THE BREAKERS MAJÚ KRSTINY !!!

6.5.2017, 19.00hod., Music a Cafe, TT
03.05.2017

 THE BREAKERS Členovia známej trnavskej bigbítovej skupiny The Breakers, ktorá v druhej polovici 60. rokov patrila spolu s Blues Five Petra Lipu, Meditating Four a The Buttons k priekopníkom bluesovej, resp. bluesrockovej hudby na Slovensku, chystajú krstiny. Hudobní veteráni si pred dvomi rokmi sériou spomienkových koncertov pripomenuli 50. výročie svojho vzniku a teraz, v prvú májovú sobotu (6. 5.), počas svojho koncertu v hudobnom klube Music a Cafe v Trnave predstavia fanúšikom a návštevníkom knihu s názvom 50 rokov bigbítu a slávnostne ju pokrstia.

 

Skoro 150 stranová novinka dokumentuje celú dlhú kariéru The Breakers, ktorí v druhej polovici 60. rokov ako jediná skupina z Trnavy prerástla lokálne hranice a koncertovala v Bratislave i po celom Slovensku, ba dokonca roku 1970 hrala aj na medzinárodnom rockovom festivale vo Viedni. Trnavskí bigbiťáci sa po dlhoročnej prestávke dali roku 2001 znova dohromady, obnovili činnosť a odvtedy až do dnešných dní úspešne ponúkajú svoj archaický repertoár na rozličných spomienkových podujatiach a koncertoch pre ctiteľov poctivej starej hudby a nostalgických pamätníkov. Okrem iného hrali na jedinečnom a najväčšom novodobom bigbítovom podujatí s názvom Legendy 60 v bratislavskom PKO, z ktorého záznam vysielala aj slovenská televízia, objavili sa v dokumentárnom televíznom seriáli Slovenský bigbít, hrali aj na krste rovnomennej knihy či na medzinárodnom koncerte Pocta slobode na hrade Devín pred legendárnou skupinou Eric Burdon & the Animals atď. Nová kniha prináša autentické  PLAGÁT spomienky jednotlivých členov na nezabudnuteľnú atmosféru 60. rokov s érou bigbítu a jeho rebelantstvom, dlhými vlasmi, rozličnými zákazmi i pozitívnou energiou, ktoré sú doplnené unikátnymi čiernobielymi i farebnými historickými fotografiami.

 

Skupina The Breakers je jedinou bigbítovou skupinou na Slovensku, ktorá hrá stále v pôvodnom zložení z polovice 60. rokov. A hoci priemerný vek členov skupiny presahuje 70 rokov, všetci piati hrajú na koncertoch s rovnakým mladíckym zápalom a nadšením ako pred pol storočím.

 


viac fotiek  Tlačová správa

Diskusia

« September 2017 »
PoUtStŠtPiSoNe

skJazz na Facebooku
Fond na podporu umenia

Plaut

Baumit

Baumit

Dobry anjel